Dedičské konanie

„Nie je pravda, že smrťou všetko končí. Potom ešte ostáva handrkovanie o dedičstvo.“ [Ambrose Bierce]

Prečo taký pochmúrny pohľad na dedičstvo? Možno to súvisí s problémami, ktoré nastanú pri prevzatí starostlivosti za nehnuteľnosť a s predajom zdedenej nehnuteľnosti skôr ako si obdarovaný môže užívať výhody plnými dúškami?

Ak ste zdedili nehnuteľnosť Vy, alebo Vaša rodina, dôvodov prečo ju predať kupujúcemu za hotovosť sú rôzne. Rýchly predaj môže byť prínosom pre všetky zúčastnené strany.

Po prvé, v zdedenej nehnuteľnosti pravdepodobne už niekto býval. Môže byť zastaralá, alebo dokonca v zanedbanom stave alebo tzv. vybývaná.

Aby ste zaujali kupujúcich, možno budete potrebovať investovať značné množstvo času a peňazí do rôznych stavebných úprav. Dopredu budete potrebovať peniaze na zaplatenie realizovaných prác. Nehovoriac o všetkých problémoch pri hľadaní spoľahlivých stavebných majstrov a dozore stavebných prác.

Môže byť komplikované hlavne ak nebývate v blízkosti dotyčnej nehnuteľnosti.

V konečnom prípade, keď je dedičov viac, tak akákoľvek prerábka bude mať z hľadiska podielu dedičov minimálny prínos vo výslednom zisku. Inými slovami budete mať viac starostí ako radosti.

Po druhé, ak sa o nehnuteľnosť delíte s viac ako jedným dedičom, niektorý z nich môže potrebovať hotovosť naliehavejšie ako ostatní. Predaj prostredníctvom realitného makléra je nepredvídateľný, predovšetkým pri nehnuteľnostiach, ktoré vyžadujú renováciu.

Vo väčšine prípadov ostávajú na trhu veľmi dlhý čas, vzhľadom na nereálnu predajnú cenu predmetnej nehnuteľnosti. Je úplne bežné, že zdedené nehnuteľnosti ostávajú na trhu aj rok, kým sa predávajúci rozhodne znížiť cenu dostatočne na to, aby bola nehnuteľnosť zaujímavá pre kupujúcich a developerov.

Ak stále ešte zvažujete, že potrebujete platiť realitnému maklérovi vysoké poplatky, aj keď ste cenu nehnuteľnosti znížili a aj tak čakáte na predaj viacero mesiacov, tak je toto rozhodnutie pre vás veľmi neekonomické.

V neposlednom rade, miestni vandali a výtržníci si opustenú nehnuteľnosť všimnú na kilometre ďaleko. Zničené rozbité okná na Vašej nehnuteľnosti odplašia väčšinu potencionálnych kupujúcich. Realitný maklér nebude danej nehnuteľnosti venovať dostatočnú pozornosť. Prečo by ste toto vôbec nechali dopustiť?

Oveľa efektívnejší a ekonomickejší spôsob ako získať peniaze zo zdedenej nehnuteľnosti je, že ju predám kupujúcemu ktorý má k dispozícii hotovosť na vyplatenie. Ak ste ochotní znížiť cenu nehnuteľnosti, na úroveň, na ktorú by ste ju nakoniec aj tak znížili aj pri realitnom maklérovi, skupina nákupcov nehnuteľností, Vám môže dať písomnú ponuku behom 48 hodín, len po jednej obhliadke. Nie je potrebné nehnuteľnosť akýmkoľvek spôsobom rekonštruovať, či zlepšovať. Akceptujeme akýkoľvek stav nehnuteľnosti. Hotovosť môžete získať behom 28 dní od uzatvorenia obchodu. Toto všetko úplne bez problémov a stresu. Kliknite na tlačidlo, vyplňte našu online žiadosť o predbežnú ponuku a my sa Vás budeme kontaktovať.