Sťahovanie sa

„Čas je vzácnejší ako peniaze. Môžeš získať viac peňazí, ale viac času nezískaš“ John Rohn, známy americký rečník a autor.

Čas je najvzácnejšou komoditou na svete. Každý ho máme rovnakých 24 hodín denne. Nedá sa rozmnožiť. Každá minúta, ktorá už ubehla, sa už nezopakuje, je preč – navždy! Keď už ste sa rozhodli začať nový život niekde inde (či už v zahraničí, v krajine Vašich snov, alebo v inej časti Slovenska niekde v domčeku pod lesom), tak načo ešte čakať?

Mali by ste byť tam a skrášľovať Váš nový domov, prechádzať sa na pláži, pozerať na krásny západ slnka, vybehnúť so svojim psom na lúku do lesa a užívať si svieži vzduch prírody…

Tak čo Vám ešte bráni? Pravdepodobne potrebujete predať Vašu nehnuteľnosť a dať ju do ponuky na trh prostredníctvom realitného makléra, aby za Vás zrealizoval predaj.

Predaj nehnuteľnosti prostredníctvom realitného makléra

Viete si predstaviť, ako dlho trvá predaj nehnuteľnosti prostredníctvom realitného makléra?

Celý proces predaja cez realitného makléra, je nepredvídateľný, plný problémov a stresu. Nájdený kupujúci môže odstúpiť od dohody tesne pred tým ako podpíšete kúpne zmluvy a celý proces začne odznova.

Musíte strpieť ľudí, ktorí budú chodiť každý deň na obhliadky. Musíte udržiavať Vašu nehnuteľnosť krásnu a v reprezentatívnom stave po celý čas aby sa im zapáčila.

Ak predávate nehnuteľnosť prostredníctvom realitného makléra, ste vystavený rôznym situáciám a faktorom, ktoré sú mimo Vašej kontroly. Celým týmto procesom môžete stratiť šesť až osem mesiacov života. V niektorých prípadoch aj viac.

Už ste sa možno aj presťahovali do zahraničia, ale Vaša nehnuteľnosť doma sa ešte nepredala. Spoliehate sa na makléra, ktorý prezentuje Vašu nehnuteľnosť záujemcom a informuje Vás o celom procese. Každý deň trávite v dome Vašich snov v zahraničí a čakáte na telefonát od agenta, alebo právnika. Medzitým, môžete byť zaťažený platením hypotéky a výdavkov súvisiacich s Vašim novým bývaním.

Čo môže priniesť život v novom regióne?

Ak máte dostatok financií a môžete si to dovoliť, tak sú to dobré správy. Avšak, pre mnoho ľudí je táto situácia dlhšiu dobu neudržateľná, predovšetkým pre tých, ktorí sa presťahovali a tým prišli o pravidelný príjem zo zamestnania v mieste svojho bydliska. Byť v cudzej krajine alebo meste a pozerať sa na to, ako Vám splácanie hypotéky ujedá z úspor nie je veľmi pozitívna skúsenosť.

Namiesto toho, aby ste si užívali najkrajší západ slnka alebo prechádzku lesom, robíte si starosti s tým, kedy sa to už predá.

Keď máte v pláne odsťahovať sa do zahraničia alebo vzdialenejšieho mesta v rámci Slovenska, nezaťažujte sa procesom predaja prostredníctvom realitného makléra. Skupina nákupcov nehnuteľností môže kúpiť Vašu nehnuteľnosť rýchlo. Stačí iba jedna obhliadka a obdržíte písomnú ponuku behom 48 hodín. Predaj sa môže zrealizovať do 28 dní, alebo v deň, ktorý Vám vyhovuje.

V prípade, že ste ešte zaťažený splácaním hypotéky, ale nie ste nútený rýchlo nehnuteľnosť predať, môžeme za Vás prevziať zodpovednosť splácania hypotéky a prenajať si ju od Vás. Tým sa oslobodíte od starostí a zodpovednosti za splácanie, pretože sa o nehnuteľnosť postaráme my.

Výmenou za to, sa dnes dohodneme na cene, za ktorú nám udelíte opciu na kúpu Vašej nehnuteľnosti niekedy v budúcnosti, bežne sa to pohybuje niekde medzi 2 až 5 rokmi.

Keď chcete aby sme Vám pomohli s Vašou nehnuteľnosťou, alebo chcete aby sme Vás kontaktovali s predbežnou ponukou, kliknite na tlačidlo a vyplňte jednoduchý online formulár na našom webe.