Problém so splácaním hypotéky

Ako člen medzinárodnej siete nákupcov nehnuteľností máme know-how a viacero riešení ako predávajúcim pomôcť s problémom pri splácaní hypotéky.

Keď potrebujete zastaviť splácanie hypotéky pretože zažívate nejaké životné tažkosti, potom Vám vieme pomôcť zastaviť platenie Vašej hypotéky za menej ako 7 dní. Pre riešenie tohto problému používame nástroj, ktorý sa nazýva nájomná opcia.

Takto to funguje:
Predpokladajme, že máte byt, ktorý potrebujete predať veľmi rýchlo. Keď ho budete predávať cez realitného agenta na súčasnom trhu, je realizácia predaja extrémne nepredvídateľná a je možné, že Váš byt budete predávať násobne dlhšie ako ste predpokladali. Prípadne, kým za neho dostanete takú sumu ako si želáte, je možné, že bude v ponuke veľmi dlhý čas. Medzitým, Vám bude realitný maklér odporúčať znížiť cenu, aby zvýšil záujem potenciálnych kupujúcich. Toto si môžete dovoliť v prípade ak je časť Vašej nehnuteľnosti, nekrytá hypotékou dostatočne vysoká. Najhoršie na tom je, že aj napriek tomu že sa byt ponúka na predaj, stále musíte platiť splátky hypotéky a nemôžete sa pohnúť vo svojom živote ďalej.

Vďaka nájomnej opcii preberieme Vaše splátky hypotéky ako aj údržbu Vášho bytu až do momentu niekedy v budúcnosti kedy ju budeme môcť kúpiť, lebo jej cena už dostatočne stúpla. Akonáhle vybavíme všetky papierovačky, čo môže trvať menej ako 7 dní, môžete sa pokojne presťahovať z Vášho bytu a všetky starosti ohľadom jeho správy prenechať nám. Pridelíme Vám nezávislého profesionálneho zástupcu, ktorý bude konať vo Vašom mene a samozrejme zaplatíme všetky úradné poplatky súvisiace so správou bytu. Jednoducho povedané, len sa dohodneme na termíne do ktorého si s Vami vyrovnáme všetky záväzky. Kým sa tak stane, máme opciu na kúpu Vášho bytu za spoločne dohodnutú cenu. Do času, kým ho za tú cenu kúpime všetku starostlivosť o byt ako aj splácanie splátok hypotéky riešime za Vás.

V skratke. My si prenajmeme nehnuteľnosť od Vás za to, že budeme splácať Vašu hypotéku a starať sa o všetko, čo súvisí s danou nehnuteľnosťou a Vy nám za to udelíte opciu na kúpu Vašej nehnuteľnosti v budúcnosti za dohodnutú cenu – situácia, v ktorej vyhrávajú obe strany (win-win).

Pamätajte na to, že počas celého opčného obdobia nemáte žiadne záväzky voči Vašej nehnuteľnosti. Výsledok je v podstate skoro rovnaký, ako keby ste vašu nehnuteľnosť predali.

Nájomná opcia je vhodná v nasledujúcich situáciách:

  • Ak máte nedoplatky na hypotéke alebo čelíte exekúcii.
  • Potrebujete sa pohnúť ďalej v živote bez záťaže splátkami hypotéky.
  • Hodnota Vašej nehnuteľnosti Voči nesplatenej časti hypotéky je veľmi malá, alebo žiadna.
  • Nepotrebujete ihneď veľký peňažný obnos v hotovosti, aby ste sa mohli pohnúť ďalej v živote.
  • Prajete si zabezpečiť cenu Vašej nehnuteľnosti na sumu, ktorá je blízka dnešnej plnej trhovej hodnote bez ohľadu na stav trhu s nehnuteľnosťami v budúcnosti.

Táto služba je bezplatná. Môžete sa oslobodiť od splácania hypotéky za pár dní. Vďaka flexibilnému charakteru nájomnej opcie, je možné podmienky nastaviť tak, aby úplne vyhovovali Vašim okolnostiam. Určite budete mať ešte zopár otázok, pokojne nám zavolajte, alebo vyplňte online formulár nech sa Vám môžeme ozvať my.